REKRUTACJA 2017/2018
Plan lekcji 2016/2017
Świetlica Szkolna
KONKURS GEOGRAFICZNY "RUSZ GŁOWĄ"
Losy Absolwentów

Gimnazjum nr 2 w Andrychowie pozyskuje i wykorzystuje informacje o losach absolwentów oraz stwarza warunki do współpracy z nimi i ich rodzicami:

• prowadzi Księgę Losy Absolwentów (stworzenie bazy absolwentów),
  • przeprowadza rozmowy z nauczycielami i dyrektorami szkół ponadgimnazjalnych, a także absolwentami i ich rodzicami,
  • zaprasza absolwentów do udziału w uroczystościach szkolnych np. festyn szkolny,
  • umożliwia korzystanie z kompleksu sportowego "Orlik 2012" oraz sali gimnastycznej,
  • organizuje spotkania z przedstawicielami szkół ponadgimnazjalnych (targi edukacyjne), w trakcie których absolwenci promują swoją nową szkołę, przekazując jednocześnie informacje o swojej ścieżce rozwoju,
  • organizuje wyjście trzecioklasistów na dni otwarte w szkołach ponadgimnazjalnych,
  • umożliwia realizację praktyk studenckich,
  • odwołując się do ich przykładu, motywuje uczniów do doskonalenia własnych umiejętności i wiadomości.
Ankieta dla absolwentów.

Badanie losów absolwenta

Co roku z uwagą przyglądamy się jakie są losy absolwentów naszego gimnazjum? Zanim decyzję o wyborze dalszej drogi kształcenia podejmie każdy przyszły absolwent naszej szkoły, korzysta z porad rodziców, pedagoga, nauczycieli przedmiotów, wychowawcy, doradcy zawodowego w PPP w Andrychowie oraz starszych koleżanek i kolegów. Bardzo przydatne w tym wyborze są również organizowane co roku targi edukacyjne i dni otwarte w szkołach ponadgimnazjalnych, w których uczestniczą trzecioklasiści.

Aby przybliżyć społeczności lokalnej losy naszych absolwentów, gromadzimy i porządkujemy dane dotyczące wyboru szkoły ponadgimnazjalnej. Nasi uczniowie najczęściej wybierają szkołę ponadgimnazjalną blisko miejsca zamieszkania. Stąd największym powodzeniem cieszą się szkoły w Andrychowie. Jednak zdarza się również, że uczniowie wybierają szkoły w sąsiadujących miastach - Wadowicach i Kętach, a także kontynuują naukę w szkołach ponadgimnazjalnych w Krakowie i Bielsku-Białej.

Rok 2014/15
Rok 2013/14