KONTAKT
AKTUALNOŚCI
KOMUNIKATY
DZIENNIK ELEKTRONICZNY
REKRUTACJA 2018/2019
Plan lekcji 2019/2020
Galeria - z życia szkoły
Strona główna
Szkolny Zestaw Podręczników
Wnioski, formularze
Certyfikaty
Dyrekcja
Nauczyciele
Samorząd Uczniowski
Pedagog Szkolny
Świetlica Szkolna
Sukcesy Uczniów
EWD
Projekty Edukacyjne
WYMIANA MŁODZIEŻY Priverno
ZPB 2005-2014
ZPB 2015-2017
ZPB 2017-2018
Bezpieczne gimnazjum
NIE DLA CZADU
Rodzice
Uczniowie
Absolwenci
Koło polonistyczne
Koło matematyczne
Koło chemiczne
Koło fizyczne
Koło historyczne
Koło geograficzne
Koło biologiczne
Koło plastyczne
Koło szachowe
Koło informatyczne
Koło języka angielskiego
Koło języka niemieckiego
Koło języka francuskiego
Koło języka rosyjskiego
Szkolny Klub Europejski
SKS
Szkolna Liga Amatorska
SKKT
KONKURS GEOGRAFICZNY "RUSZ GŁOWĄ"
Matematyczny Omnibus
Andrychów
Beskid Mały
Kultura i wypoczynek
Flora i fauna
Szlaki
Redakcja
Historia strony
Wycieczki Szkolne
Archiwum
Wycieczki Szkolne

Wycieczka gimnazjalistów do Warszawy

W dniach 27-29 maja 2015 r. odbyła się szkolna wycieczka uczniów klas trzecich do Warszawy.

Uczestnicy wyjazdu mieli okazję zobaczyć wiele atrakcji turystycznych stolicy, korzystając przy okazji ze wspaniałej pogody.

Warszawa to cudowne miasto, pełne zabytków i interesujących miejsc. Jest to również jedna z najbardziej zielonych stolic Europy. Uczniowie i opiekunowie mieli okazję przekonać się o tych niewątpliwych zaletach Warszawy podczas spaceru po Łazienkach Królewskich, ogrodzie Pałacu w Wilanowie, a także w czasie zwiedzania Zamku Królewskiego i Starego Miasta. Prawdziwą lekcją historii dla uczniów były odwiedziny w Muzeum Powstania Warszawskiego oraz spacer po Powązkach.

Uczniowie mieli też okazję poszerzyć swoją wiedzę z zakresu nauk przyrodniczych oraz ścisłych, a to dzięki wizycie w Centrum Nauki "Kopernik" i samodzielnemu przeprowadzaniu doświadczeń, jakie oferuje to miejsce.

Wycieczka do stolicy była także okazją do wizyty w Sejmie, gdzie obok zwiedzania najważniejszych dla tej instytucji miejsc uczniowie wysłuchali wykładu dotyczącego historii i współczesności polskiego parlamentaryzmu.

Trzy dni spędzone w Warszawie były więc dla uczniów nie tylko czasem zwiedzania, ale też odkrywania nowych miejsc i poznawania interesujących, ale też ważnych historii i faktów. Były bez wątpienia inspiracją dla dalszych podróży po Polsce i pogłębiania o niej wiedzy.


czytaj →

FOTORELACJA Z WYCIECZKI „SZLAKIEM RENESANSU”

W dniach 28 -30 maja 2014 roku odbyła się wycieczka klasy II a i b „Szlakiem Renesansu”. Trzydniowa wycieczka obfitowała w ogromną ilość atrakcji. Pierwszym punktem programu był Baranów Sandomierski, w którym zwiedziliśmy zamek zwany „Małym Wawelem”, będący perłą renesansu oraz znajdujący się za magnacką budowlą piękny ogród w stylu angielskim, włoskim i francuskim. zobacz →

Wycieczka do Tarnowskich Gór

Dnia 19 maja 2014r. uczniowie klas I Gimnazjum nr 2 w Andrychowie pojechali na wycieczkę do Tarnowskich Gór. Zwiedzanie rozpoczęli od niewątpliwej atrakcji - przepłynięcia łodziami kanału Sztolni Czarnego Pstrąga. Pierwszoklasiści z zaciekawieniem słuchali górniczych legend i przepowiedni. Następnie zwiedzali zabytkową kopalnię srebra. W multimedialnych salach muzeum poznawali historię i proces wydobywania bryłek srebra. Wraz z przewodnikami przechodzili wydzielonymi dla zwiedzających groty starej kopalni, zobaczyli warunki pracy górników i związane z nimi anegdoty. Ostatnim punktem wycieczki było obejrzenie skansenu maszyn parowych, które dawniej były wykorzystywane do pracy w kopalniach.

zobacz →

WYCIECZKA DO STOLICY DOLNEGO ŚLĄSKA

W dniach 22-23 maja uczniowie klasy I a i b Gimnazjum nr 2 wraz z opiekunami wzięli udział w dwudniowej wycieczce do Wrocławia. Program wycieczki obejmował zwiedzanie Panoramy Racławickiej ze słynnym obrazem J. Kossaka i J. Styki, najwspanialsze zabytki Ostrowa Tumskiego i Starego Miasta, bajecznie kwitnącego i pachnącego Ogrodu Japońskiego oraz Hali Ludowej - obiektu wpisanego na Światową Listę UNESCO.W programie znalazł się też wieczorny pokaz: muzyka - światło - dźwięk przy fontannie "Na Pergoli" oraz zwiedzenie ZOO. Niewątpliwie największe wrażenie zrobiło na uczniach wejście na Stadion Miejski wybudowany na Euro 2012.

Pogoda i humor dopisywały wszystkim, uczniowie wrócili bardzo zadowoleni, pełni wrażeń i bogatsi o nowe doświadczenia.

Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu.

zobacz →

ŁODZIĄ PRZEZ KOPALNIĘ

28 maja 2013r. klasy I c i d były na wycieczce w Tarnowskich Górach. Uczniowie zwiedzili kopalnię srebra i skansen maszyn parowych. Najpierw gimnazjaliści oglądali maszyny parowe, które dawniej były wykorzystywane w kopalniach. Następnie przeszli do sal multimedialnych muzeum, gdzie poznali proces wydobywania cennego kruszca. Największe, wrażenie na wszystkich zrobiły jednak groty starej kopalni, warunki pracy górników oraz związane z nią obyczaje. Ostatnią podziemną atrakcją było przepłynięcie łodziami kanału Sztolni Czarnego Pstrąga. Pierwszoklasiści z zaciekawieniem słuchali górniczych legend i przepowiedni. Zadowoleni i radośni na pamiątkę kupowali srebrne monety.

Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu.

zobacz →
BIP

Talenty

Talenty

Lider Projektu Szkoła Promujšca Bezpieczeństwo

Bezpieczna Szkoła

Szkoła Promujšca Zalecenia Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem

pokl

pokl

Orlik 2012
Zagłosuj na nas! Szukaj w Eduseeku! WWWEBska szkoła

Szkolne Koło Szachowe
Szkoła z Klasš
Pajšczek 2000 Pro
Wszechœwiat