Regulamin Szkolnego Konkursu Matematycznego

"Zostań Matematycznym Omnibusem"

Organizator: Gimnazjum nr 2 w Andrychowie - mgr Małgorzata Lipowiecka

I. CELE KONKURSU:
1. Popularyzacja matematyki wśród uczniów.
2. Rozwijanie zdolności i zainteresowań matematycznych.
3. Kształtowanie umiejętności logicznego myślenia.
4. Budzenie nawyku współzawodnictwa.

II. WARUNKI UCZESTNICTWA:

1. W konkursie mogą wziąć udział uczniowie klas pierwszych Gimnazjum nr 2 w Andrychowie, którzy w danym roku szkolnym otrzymali minimum 75% punktów z Sesji z Plusem nr 1. O uczestnictwie w konkursie ucznia, który nie pisał Sesji z Plusem decyduje nauczyciel uczący matematyki.

2. Uczestnicy konkursu powinni wykazać się znajomością treści programowych z matematyki przewidzianych dla klasy pierwszej.

3. Uczniowie w ciągu 45 minut rozwiązują 3 zadania otwarte.

4. Konkurs będzie odbywał się w styczniu w Gimnazjum nr 2 w Andrychowie.

III. KRYTERIA OCENY I NAGRODY:

1. Oceny rozwiązanych zadań dokonuje jury powołane przez organizatora, według ustalonego kryterium punktowego.

2. O kolejności miejsc będzie decydować liczba zdobytych punktów.

3. Zwycięzcy konkursu będą reprezentować szkołę w Gminnym Konkursie Matematycznym "Matematyczny Omnibus"

4. Ilość finalistów konkursu zależy od ogólnej liczby uczniów klas pierwszych w szkole (ilość uczniów klas pierwszych/20 - z zaokrągleniem w górę)

5. Ogłoszenie wyników odbędzie się w ciągu tygodnia po zakończeniu konkursu .

Organizator konkursu

mgr Małgorzata Lipowiecka