Termin zajęć: środa 800-845

Prowadzący: mgr Dorota Stańczak

Zajęcia odbywają się w każdy piątek w godzinach 14.30-15.15 w Sali 35. W zajęciach biorą udział osoby , które pragną poszerzyć wiedzę z zakresu biologii, ekologii czy ochrony środowiska.

Są to uczniowie klas drugich i trzecich, mile widziani są uczniowie klas pierwszych.

Głównym celem spotkań było w pierwszym półroczu przygotowanie do konkursu biologicznego (etap szkolny i rejonowy). Obecnie ze względu na zbliżający się termin egzaminu gimnazjalnego powtarzany jest materiał nauczania. Podczas zajęć wykorzystuje się różnorodne środki i metody pracy w celu zaktywizowania każdego ucznia. Do dyspozycji są tablica interaktywna, mikroskopy, preparaty, kamera mikroskopowa, tablice tematyczne. Wiele środków dydaktycznych pozyskanych zostało podczas zajęć unijnych koła "Makroświat i Mikroświat zbiornika wodnego".

Najlepszą formą pracy jest bezpośredni kontakt przyrodą. Zbliżająca się wiosna będzie okazją do zorganizowania zajęć terenowych w lesie lub w pobliżu stawu.

Członkowie koła co roku włączają się w organizację festynu szkolnego poprzez przygotowanie stanowiska biologicznego. W poprzednich latach każdy chętny mógł samodzielnie wykonać preparat, obejrzeć go pod mikroskopem lub poszerzyć swoją wiedzę z zakresu anatomii człowieka.