Jak co roku Gimnazjum nr 2 otworzyło swoje drzwi dla uczniów szkół podstawowych i ich rodziców. Tradycją szkoły stały się te wiosenne spotkania, podczas których przyszli gimnazjaliści mogą obejrzeć nową szkołę, jej wyposażenie.
Przybyli goście obejrzeli prezentację przygotowaną przez uczniów i nauczycieli oraz wysłuchali członków Samorządu Uczniowskiego. Zaprezentowano zgromadzonym informacje na temat działalności gimnazjum, kadry pedagogicznej, licznych zajęć pozalekcyjnych oraz plany budowy kompleksu nowoczesnych boisk „Orlik.” Pochwalono się także współpracą z zaprzyjaźnioną szkołą z włoskiego miasta Priverno i planowana wymiana międzynarodową. Szkoła promuje talenty, dlatego też przedstawiono laureatów oraz finalistów konkursów przedmiotowych. Uczniowie także wzięli udział w przygotowanych specjalnie dla nich lekcjach z chemii, fizyki, języka angielskiego, niemieckiego i rosyjskiego. Należy dodać, że od września pierwszoklasiści będą uczyć się dwóch języków.
Takie spotkania dają uczniom możliwość poznania z bliska nowej szkoły oraz przekonania się, jaka moja nowa szkoła jest naprawdę: bezpieczna, nowoczesna, z tradycjami i promująca talenty.