REKRUTACJA 2018/2019
Plan lekcji 2017/2018
Świetlica Szkolna
ZPB 2017-2018
KONKURS GEOGRAFICZNY "RUSZ GŁOWĄ"
Uczniowie z Priverno w Naszej Szkole

W dniu 30 stycznia 2009 roku do naszej szkoły zawitała długo oczekiwana grupa uczniów z włoskich miast partnerskich. Byliśmy doskonale przygotowani na ich przyjazd. Już wcześniej wybrano specjalne grupy wraz z przewodnikami, które miały oprowadzać zagranicznych kolegów. Zorganizowaliśmy też mały poczęstunek.
Krótko po godzinie 17:00 wszystko było już zapięte na ostatni guzik. Niedługo potem zjawili się Włosi. Było to około pięćdziesiąt osób. Nastąpiło oficjalne przywitanie z udziałem burmistrza. Następnie mieliśmy trochę czasu na indywidualne zapoznanie się. Z początku było ciężko ze względu na barierę językową, ale później udało nam się nawiązać kontakt. Podzieliliśmy się na ustalone wcześniej grupy i opowiadając pokazywaliśmy naszą szkołę. Prezentowaliśmy sale i pracownie, gdzie na co dzień się uczymy. Gościom bardzo podobała się nasza sala gimnastyczna. Byli tez pod wrażeniem wielkości budynku. Po obejrzeniu szkoły zeszliśmy na parter, gdzie kontynuowaliśmy posiłek. Wszyscy robili sobie mnóstwo pamiątkowych zdjęć. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy o życiu codziennym i gustach nastolatków z południa. Bez wątpienia Włosi to bardzo wesoły i sympatyczny naród Niestety wkrótce nastąpił czas pożegnania. Nie obyło się bez kilku oficjalnych słów ze strony dyrektorów szkół. Niedługo potem nowo poznani koledzy wyruszyli do Krakowa.
Niewątpliwie było to bardzo miłe i pożyteczne doświadczenie. Mamy nadzieję, że w przyszłości dojdzie do planowanej wymiany i będziemy mieli okazję bliżej się poznać. Czekamy z niecierpliwością.

Lider Projektu Szkoła Promujšca Bezpieczeństwo

Szkoła Promujšca Zalecenia Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem