Dnia 11 stycznia 2009 roku członkowie Samorządu Uczniowskiego – Anna Buda i Klaudia Urban, Magdalena Mistygacz i Szymon Matusiak, Aleksandra Młodzik i Anna Brudny, Joanna Oboza i Kamil Kołaczek, a także Jakub Łysoń i Dariusz Kocemba jako wolontariusze akcji „Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy”, oznaczeni specjalnymi identyfikatorami zbierali pieniądze do puszek.
W tym roku, zebrane pieniądze przekazane zostaną na zakup specjalistycznego sprzętu, który pozwoli na wczesne wykrycie nowotworów u dzieci.
Ludzie chętnie włączali się w tą, jakże niezwykłą akcję. Dzielili się uśmiechem, okazywali nam troskę i wrzucali pieniądze, które pomogą wielu dzieciom.
Nam udało się uzbierać łącznie, ponad 5000 złotych.
Niech symboliczne, czerwone serduszko – logo WOŚP, zawsze przypomina nam, o pomocy.