Podczas przerwy świątecznej, a dokładnie 22 grudnia grupa uczniów reprezentujących Samorząd Uczniowski pod opieką pani Aliny Magiery i pana Marcina Karło udała się do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie – Prokocimiu.
Pozwolono nam odwiedzić oddział ortopedyczno – urazowy gdzie leżały już jedne z ostatnich dzieci oczekujące na powrót do domu na świętą. Na samym początku wręczyliśmy na ręce pań oddziałowych koce zakupione przez panią dyrektor. Były z nich bardzo zadowolone, ponieważ koce znajdujące się w salach były już dosyć zniszczone. Po czym otrzymaliśmy podziękowania dla szkoły w formie dyplomów oraz własnoręcznie wykonanego przez dzieci rysunku. Przebrani w świąteczne stroje i pełni zapału zaczęliśmy odwiedzanie dzieci i rozdawanie im maskotek.
W jednych z pierwszych sal leżała młodzież szkolna, z która oprócz rozdania symbolicznych maskotek rozmawialiśmy. Staraliśmy się napełnić ich optymizmem, podzielić się uśmiechem i sprawić by, chociaż na moment zapomnieli o chorobie. Świąteczne życzenia i prezenty udało nam się zanieść młodszym dzieciom, które jak się okazało z niecierpliwością oczekiwały na naszą wizytę, czym byliśmy bardzo miło zaskoczeni. Jednak najwięcej emocji wzbudziły w nas ostatnie odwiedziny. Podarowaliśmy maskotki dopiero, co urodzonym dzieciom. Widoku uśmiechu na ich maleńkich twarzach wzruszył nas chyba najbardziej.
Po zakończeniu wizyt i złożeniu podziękowań paniom oddziałowym i kierownikowi oddziału za ich możliwość nasza samorządowa ekipa świąteczna z uśmiechem na ustach ruszyła w drogę powrotna. Po wyjściu ze szpitala czuliśmy się niebywale szczęśliwi, a najwięcej radości sprawił nam uśmiech na twarzach dzieci nawet tych najmłodszych. Takie wizyty są dla nas bardzo uczące i sprawiają, że zmieniamy nasze spojrzenie na świat i przyjętą hierarchie wartości. Mamy nadzieje, że te odwiedziny i drobne prezenty dały tym chorym dzieciom, chociaż odrobinę radości, bo dla nas były bardzo dużym przeżyciem. W miarę naszych możliwości będziemy się starać kontynuować takie wizyty.

Zdjęcia znajdziesz tutaj