ZAPRASZAMY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W
KONKURSIE GRAFIKI KOMPUTEROWEJ

organizowanym przez GIMNAZJUM nr 2 w Andrychowie

Celem Konkursu jest popularyzacja grafiki komputerowej jako współczesnej dziedziny sztuki, wiedzy informatycznej wśród uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych, oraz ukazywanie możliwości techniki komputerowej w twórczości plastycznej.

Tematyka prac: Andrychów-moje miasto

Uczestnicy: Organizatorzy przewidują dwie kategorie wiekowe:
uczniowie szkoły podstawowej
uczniowie gimnazjum

Format prac: wydruk A-4 z dowolnej drukarki /najlepiej na papierze fotograficznym/.

Praca w postaci cyklu 2 prac bitmapy lub grafiki wektorowej. Jedna z nich może być wynikiem przetworzenia gotowych grafik, a jedna musi składać się z samodzielnie wykonanych elementów graficznych stworzonych i przetworzonych w programach: Picture Publisher, Magic Draw, Photo Paint, Micrografx Designer, Windows Draw, CorelDRAW, GIMP, Paint Shop Pro, Photo Shop lub innych typu freeware, shareware lub komercyjnych jeżeli uczestnik posiada licencję.

Ocenie podlegać będą:
- zgodność pracy z tematem
- plastyczna inwencja twórcza autora pracy.
- stopień wykorzystania warsztatu pracy (możliwości programów).

Prace prosimy dostarczyć do Gimnazjum nr 2 w Andrychowie p. Sławomir Nowak, tel. 875-37-04/.
WAŻNE!
Prosimy o podanie tytułu pracy, nazwiska i imienia twórcy, szkoły i klasy, nazwiska i imienia opiekuna ucznia oraz nazwy programu użytego do tworzenia pracy. Wraz z wydrukiem prosimy przesłać zapisaną na dyskietce/płytce pracę w formacie jpg.

Termin nadsyłania prac: do 29 kwietnia 2014 r.

Jury oceni i nagrodzi najciekawsze prace do 20 maja 2014 r.
Z nadesłanych prac organizatorzy planują stworzenie wystawy.